Petició a kerékpárutakért!

share on:

2009. október 1-én 18.00 órától kerül megrendezésre a második kerekasztal beszélgetésre amelynek témája Kerékpárutak Kézdivásárhelyen! Az alábbiakban olvasható az a petíció amelyet el juttatunk a városunk előjáróihoz. Ezen kérésünket 21 városunkban működő egyesület/szervezet aláírásával támogatta.

Meghívó

A Zöld Nap és a Havas Egyesület szeretettel meghívja .....Urat a “Kerékpárutak Kézdivásárhelyen” című kerekasztal megbeszélésre, amely 2009 október 1-én, csütörtökön délután 18 órától lesz megtartva a Sinkovits stadion társalgójában. Legyen Kézdivásárhely Erdély legkerékpárbarátabb városa! Civil szervezetek javaslatai a városfejlesztéshez Célunk, hogy javaslataink figyelembevételével Kézdivásárhely és környéke legyen Erdély legkerékpárbarátabb városa. Készült a Zöld Nap- , a Havas Egyesület és partnerei javaslatainak összefoglalásából: 1. Készüljön egy átgondolt, szakmailag megalapozott, hosszútávú, a civil szervezetek bevonásával készülő kerékpárút létrehozási koncepcióterv! 2. Készüljön a koncepciótervhez egy akcióterv, mely határidőkhöz kötötten állapítja meg a konkrét fejlesztési lépéseket! 3. Nevezzenek ki az Önkormányzattól egy referenst, aki a kerékpározás ügyét kiemelten kezeli, és kapcsolatot tart a civil szervezetekkel, intézményekkel (iskolák)! 4. Készüljön egy egységes, modern szemléletű kerékpározást népszerűsítő és oktatási kampány! (ebben a pontban a kezdeményező szervezetek oroszlánrészt vállalnak)

Maradunk tisztelettel Ráduly Attila Zöld Nap Egyesület Bálint Botond Havas Egyesület

zoldnap